Produkce lesních sazenic
Pěstujeme špičkové
sazenice pro obnovu
vašeho lesa

Když les vykácíte, vznikne holina. A na tu musíte ze zákona vysázet nový les. Vsaďte na prvotřídní sazenice vypěstované přesně pro vaše zeměpisné podmínky.

Jaké stromy byste rádi
pro váš nový les?

Obnovujete les po těžbě a potřebujete vysadit stovky nových sazenic? Dodáváme provotřídní sazenice listnatých i jehličnatých dřevin pro úspěšnou obnovu českých lesů.

Poradíme s výběrem
správných dřevin?

Osud smrkových monokokultur je v naší krajině zpečetěn. Kůrovcová kalamita nám všem ukázala, v čem naši předkové udělali chybu při výsadbě lesů. Dnes už víme, že je nutné zakládat lesy smíšené, kde jsou jehličnany zastoupeny ideálně z jedné třetiny.

Nevíte si rady, jakými sazenicemi obnovit les? Poradíme ideální skladbu dřevin do vašeho lesa.

Aquaponie – spása Českých lesů?

Pěstujeme lesní sazenice v tradičních lesních školkách. Vedle toho jako první v Česku vyzkoušíme aquaponické pěstování lesních sazenic ve speciálních sklenících.

S aquaponií už máme zkušenosti – spolupracujeme s Future Farming s.r.o., která produkuje udržitelnou zeleninu a ryby na 2 auqaponických farmách v ČR.

Více o aquaponickém pěstování si můžete přečíst na futurefarming.cz.

Lesní školka
budoucnosti

Naše zkušenosti s aquaponickým pěstováním zeleniny chceme replikovat do prostředí lesních sazenic. Už v roce 2022 zjistíme, jak se aquaponicky a hydroponicky vypěstované sazenice chovají ve skutečném lese.

Zajímá nás, kterým dřevinám se v aquaponických vertikálních farmách povede nejlépe. Jaká hnojiva budou pro sazeničky nejlepší a zdali budou auquaponicky vypěstované sazenice ve volné přírodě odolnější, než ty vypěstované klasickou cestou.

Díky aquaponii a hydroponii budeme dramaticky šetřit vodu i prostor ve srovnání s klasickým pěstováním v lesních školkách.

Spolupracujeme s odborníky z České zemědělské univerzity, kterou jsem sám studoval. Hlavním smyslem naší spolupráce je vyzkoušet, jak se sazeničky chovají při aquaponickém a hydroponickém pěstování a jak budou odolné ve skutečném lesním porostu.
Michal Hubert zrůst
Spoluzakladatel firmy České stromy s.r.o.

Chci POŘÍDIT
SAZENICE PRO NOVÝ LES

Po odeslání vaší zprávy se vám ozveme co nejdříve. Něco se pokazilo? Volejte +420 725 588 158.

Vydělejte s námi na přeměně českých lesů

Hledáte smysluplnou investiční příležitost s jistotou stabilního zhodnocení? Chcete se podílet na obnově českých lesů?